HTK 4P A code male connector
OEM Compatibility & Manufacturer Part Number Reference
RenhotecRF 33-1402-1030 can be used as a compatible alternative for the following manufacturer part numbers after drawing and mating-interface verification.
| RenhotecRF Part No. | 33-1402-1030 |
| Htk Part No. | TAK-A4MDGBA-AFZ+ |
Manufacturer names and part numbers are used for compatibility reference only. Final compatibility should be confirmed by drawing, key code, impedance, and mounting dimensions.
| Part Number | 33-1402-1030 |
||
|---|---|---|---|
| Key Code | A |
||
| Part Number | 33-1402-1030 |
Key Code | A |
Product Specification
| Connector Type | Plug |
||
|---|---|---|---|
| Orientation | Straight |
||
| Mounting Type | Panel Mount |
||
| Mounting Feature | PCB |
||
| Cable Color | Black |
||
| Number of Ports | 4 |
||
| Plastic Housing | PA66 |
||
| Shell Material | Brass |
||
| Shell Finish | Nickel Plated |
||
| Insulator Material | PTFE |
||
| Contact Material | Brass |
||
| Contact Finish | Gold Plated |
||
| Impedance | 50Ω |
||
| Frequency - Max | DC~6GHz |
||
| Connector Type | Plug |
Orientation | Straight |
| Mounting Type | Panel Mount |
Mounting Feature | PCB |
| Cable Color | Black |
Number of Ports | 4 |
| Plastic Housing | PA66 |
Shell Material | Brass |
| Shell Finish | Nickel Plated |
Insulator Material | PTFE |
| Contact Material | Brass |
Contact Finish | Gold Plated |
| Impedance | 50Ω |
Frequency - Max | DC~6GHz |
| 基本单位 | 个 |
|---|---|
| Part Number | 33-1402-1030 |
| Connector Type | Plug |
| Orientation | Straight |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mounting Feature | PCB |
| Cable Color | Black |
| Key Code | A |
| Number of Ports | 4 |
| Plastic Housing | PA66 |
| Shell Material | Brass |
| Shell Finish | Nickel Plated |
| Insulator Material | PTFE |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Gold Plated |
| Impedance | 50Ω |
| Frequency - Max | DC~6GHz |













