VNTCF022Z20S toVNTCF022Z20S forCABLTKSTPD38 STP LTK, L=1000MM
SKU RHT-605-9899 Category Automotive Ethernet Cable Assemblies
Product Files
Open drawing and specification files.
OEM Compatibility & Manufacturer Part Number Reference
RenhotecRF Part No. RHT-605-9899
Rosenberger Part No. 1st Connector VNTCF022Z20S; 2nd Connector VNTCF022Z20S
Product Specification
1st Connector
VNTCF022Z20S
2nd Connector
VNTCF022Z20S
1st Contact Type
Female Pin
2nd Contact Type
Female Pin
1st Connector Orientation
Straight
2nd Connector Orientation
Straight
Dielectric Withstanding Voltage
500V AC
1st Connector
VNTCF022Z20S
2nd Connector
VNTCF022Z20S
1st Contact Type
2nd Contact Type
1st Connector Orientation
2nd Connector Orientation
500V AC
Current Rating
1.5A
Contact Resistance
20MΩ MAX
Insulator Resistance
100MΩ MIN.
Operation Temperature
-40℃~ +105℃
Current Rating
1.5A
Contact Resistance
20MΩ MAX
Insulator Resistance
100MΩ MIN.
Operation Temperature
-40℃~ +105℃
VNTCF022Z20S
VNTCF022Z20S
1.5A
20MΩ MAX
100MΩ MIN.
500V AC
-40℃~ +105℃